Tylko w Bogu jest wiara i nadzieja na przyszłość. Bóg naszą miłością i wybawicielem.

blog religijny
blog religijny
blog finansowy
promocje bankowe
ranking kont bankowych
promocje bankowe
promocje bankowe

 

stat4u

Blog > Komentarze do wpisu

Przykazania Boże

Bardzo fajny tekst jaki dziś przeczytałem w książce „Ważne prawdy na trudne czasy” Mark A. Finley, str. 9

„Co niewłaściwego jest w poglądzie, iż każdy z nas sam dla siebie musi określić, czym jest dobro i zło ? Otóż zło tego poglądu polega na tym, iż stawia on człowieka ponad Bogiem, a przecież Pan, który nas stworzył, wie lepiej, jak powinniśmy żyć. Jego przykazania są wieczną gwarancją naszego wewnętrznego szczęścia. Nasz ograniczony umysł nie jest w stanie ocenić, co jest prawdziwym dobrem. Jednak czyni to dla nas Słowo Boże. Nasze zmienne odczucia nie mogą być podstawą prawdziwej moralności. Są nią niezmienne przykazania Boże.”

Watykan uważa się za mądrzejszego od Boga. Zdecydował iż słowa Chrystusa gdy mówił, że przykazania Boże są ponadczasowe są błędne, że Jezusa trzeba poprawiać bo się mylił, czyli że nie jest doskonały.

My ludzie mamy ograniczone myślenie, nie wiemy wszystkiego a jedynie skrawek prawdziwej wiedzy. Czy tak słaby umysł może równać się z wszechwiedzącym Bogiem ? Okazuje się, że wielu uważa, że może i myśli że ma do tego pełne prawo.

Kościół katolicki bezczelnie zmienił przykazania Boże, na własne. Wyrzucił przykazanie o figurkach, rzeźbach o tym by oddawać im pokłon. Oczywiście argumentują to tym, że odnosi się to do dawnego Izraela. Ale czy Bóg nie powiedział, nam że wszystkie 10 przykazań jest ponadczasowych ? Jak można podważać słowa Boże i stawiać swoje wyżej.

Zamiana soboty na niedzielę to kolejne wypaczenie ubrane w piękną laurkę. Chrześcijanie święcili sabat do czasu aż Watykan ugiął się pod uciskiem Rzymu i zmienił dzień święty na niedzielę. Dzięki temu pozyskali też nowych wyznawców, dla których niedziela była kultem dnia słońca.

Oddaj chwałę Bogu a nie Bestii. Uszanuj prawdziwe przykazania Boże, a nie ludzkie wymysły.

przykazania Boże

dziesięć przykazań Bożych

10 przykazań Bożych

środa, 10 marca 2010, mseb
Komentarze
2010/03/12 13:55:59
Czepianie się. Czy Bóg, gdy będziesz w Niego wierzył i kochał bliźniego, a będziesz chodził w niedzielę do kościoła odwróci się od ciebie i nie wpuści do Raju? Zbytnio trzymasz się przykazań, a mniej samego Boga. Gdy Chrystusa zapytano jakie jest najważniejsze przykazanie odpowiedział, że przykazanie miłości. Tak więc, właśnie na miłości powinniśmy wszyscy się skupić.
-
2010/03/12 19:22:36
Skoro Jezus mówił że przykazania są ponadczasowe to mam zamiar słuchać Jezusa a nie wymysłów ludzkich. Zostałeś zwiedzony i wierzysz w to co mówią księżą :(
-
Gość: karolina, 77-253-181-47.adsl.inetia.pl
2010/05/31 17:28:51
nieprawda.Nie miłość.Wg Jezusa najważniejsze jest:nie będziesz miał innych bogów przede mną i miłuj bliźniego swego...Tak że się mylisz.
-
2011/12/10 22:15:26
Wiele osób jeszcze nie wie, że Kościół katolicki oszukuje ludzi, gdyż uczy ich według własnego widzimisię. A przecież sługa Boży ma wytyczne od samego Boga, i nie wolno mu nauczać inaczej.

Co w takim razie powinniśmy uczynić?

Pan Jezus mówi:
`Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.' - Ew. Mat. 15:14.

Jeżeli więc nie chcemy wraz z nimi zginąć, to odłączmy się od nich, gdyż tak uczy nas nasz Zbawiciel.

Jeżeli Kościół kat. zmienił nawet przykazania naszego Boga, to komu oni służą, bo Bogu na pewno nie.

Emilka
-
2011/12/10 22:50:08
Szabat [sobota] jest dniem świętym i zgodnie z nakazem Bożym ten dzień mamy święcić.

Dlatego powiedzcie nam wy, którzy święcicie niedzielę:

Czy sobota przestała już być świętym dniem?

Bo jeżeli nie, [a wszyscy wiemy, że nie] to znaczy, że w dalszym ciągu mamy ją święcić.


W Piśmie Świętym w Nowym Testamencie wyraźnie czytamy:

Przeto pozostaje jeszcze odpoczynek sobotni dla ludu Bożego.
List do Hebrajczyków 4:9 (Przekład Biblii Poznańskiej).

Dla kogo więc pozostaje odpoczynek niedzielny?

Dla tych, którzy nie należą do ludu Bożego.

Oliwka.
-
2012/01/09 19:28:10

pavl6, dnia 2010/03/12 13:55:59 napisał:

Czepianie się. Czy Bóg, gdy będziesz w Niego wierzył i kochał bliźniego, a będziesz chodził w niedzielę do kościoła odwróci się od ciebie i nie wpuści do Raju? Zbytnio trzymasz się przykazań, a mniej samego Boga. Gdy Chrystusa zapytano jakie jest najważniejsze przykazanie odpowiedział, że przykazanie miłości. Tak więc, właśnie na miłości powinniśmy wszyscy się skupić.pavl6, gdy jeden z faryzeuszy, znawca zakonu, zapytał Pana Jezusa:

Nauczycielu, które przykazanie jest największe?
Ew. Mateusza 22:36.

Pan Jezus mu odpowiedział:

"Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy".
Ew. Mateusza 22:37-40.

Jak myślisz, czy te dwa przykazania miłości obalają Dekalog, czy też są jego fundamentem?

Czy przykazania miłości były nieznane w okresie starotestamentowym?

Nie. Pan Jezus cytował Stary Testament:

"Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił".
Księga Powtórzonego Prawa 6:5.

"Będziesz miłował bliźniego jak siebie samego".
Księga Kapłańska 19:18.

Pan Jezus, mówiąc, że na tych dwóch przykazaniach opierają się wszystkie inne, wskazał, że jedyną słuszną motywacją do zachowywania Prawa Bożego jest miłość. Kto miłuje Boga z całego serca, ten okaże posłuszeństwo wobec Jego Prawa.

Nie będzie czcił innych bogów, nie uczyni żadnej rzeźby, ani żadnego obrazu by im oddawać pokłon i im służyć, nie będzie wzywał Imienia Bożego do czczych rzeczy i nie będzie pracował w sobotę.

Kochając bliźnich będzie czcił swego ojca i swoją matkę, nie będzie zabijał, nie będzie cudzołożył, nie będzie kradł, nie będzie mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu i nie będzie pożądał niczego, co należy do jego bliźniego.

Miłość sprawi, że okaże posłuszeństwo Prawu Bożemu.


pavl6, zgadzasz się z tym?

Oliwka.

-
2012/01/09 21:11:58
pavl6, 2010/03/12 13:55:59 napisał:
Gdy Chrystusa zapytano jakie jest najważniejsze przykazanie odpowiedział,
że przykazanie miłości. Tak więc, właśnie na miłości powinniśmy wszyscy się skupić.


pavl6, czy nie wiesz o tym, że miłość jest wypełnieniem zakonu?

Miłość absolutnie nie stoi w opozycji do świętego, sprawiedliwego i dobrego Prawa, przeciwnie miłość uzdalnia nas do jego wypełniania. Zachowywanie prawa nie jest czymś, co robi się zamiast miłowania, miłość to czyny. Prawo jest tylko wskazówką, jak powinniśmy okazywać miłość, zarówno wobec ludzi, jak i wobec Boga.

Chrystus uczy wszystkich:
Jeśli chcesz wejść do żywota przestrzegaj przykazań. - Ew. Mat. 19:17.

Czy rozumiesz, co mówi Pan Jezus?


Czy nasz Zbawiciel odwołał którekolwiek z przykazań Dekalogu biblijnego?
Nie.
No to czego tu nie rozumiesz?

Jak możesz mówić nie grzeszę, skoro nie stosujesz się do X Przykazań Bożych?


Pamiętaj, że dwa przykazania miłości, zawarte są w Dekalogu. Pierwsze cztery przykazania uczą nas podstawowej miłości do Boga, a pozostałe sześć podstawowej miłości do bliźniego, i na nich opiera się cały zakon i prorocy. - Ew. Mat. 22:40.

Przestępując którekolwiek z przykazań Dekalogu obrażasz albo Boga, albo bliźniego, czyli grzeszysz. Jeśli więc namawiasz do nieprzestrzegania przykazań Dekalogu, to tym samym namawiasz do grzechu.

W Dekalogu biblijnym mamy X przykazań i wszystkich dziesięciu mamy przestrzegać.

Przykazania Boże są wiecznie żywe, wiecznie aktualne, każde z nich obowiązywało naszych przodków, obowiązuje nas i będzie obowiązywać potomstwo, które po nas będzie.
Dlatego nie może ich zmienić żadne wyznanie, ani żaden człowiek.

W Psalmie 119:4. czytamy:
Ty na to dałeś swoje przykazania, by pilnie ich przestrzegano".

pavl6, myślisz, że Bogu, czy Panu Jezusowi podoba się zmiana Jego nauk?
Zaręczam Ci, że się nie podoba. Duch Święty poucza nas, abyśmy stosowali się do nauk biblijnych i to już od teraz. Usłuchasz Go?

Emilka.
-
2012/01/09 21:20:19
mseb 2010/03/12 19:22:36 napisał:
Skoro Jezus mówił że przykazania są ponadczasowe to mam zamiar słuchać Jezusa a nie wymysłów ludzkich. Zostałeś zwiedzony i wierzysz w to co mówią księżą :( "


W Internecie znalazłam ciekawą wypowiedź forumowicza na ten temat:

Piotr napisał:
"Ja powiem krótko, wracajmy wszyscy do Bożych Przykazań."

Wracajmy więc wszyscy do przykazań Dekalogu biblijnego i nie dajmy się zwodzić tym, którzy nauczają inaczej.

Emilka.
-
Gość: hamavanti, ackq244.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/07/23 23:11:06
Myślę, że masz nieco inną wiedzę na temat katolicyzmu niż jest faktycznie, jedyne czego brakuje w katolicyzmie to wzmianki o rzeźbach, figurach, obrazach. Dlatego uważam, że 10 Przykazań protestantów jest właściwszy. Jednakże musimy wiedzieć o tym, iż w drugim przykazaniu mowa o bożkach i czczeniu innych bogów niż nasz Bóg w Niebie - bałwochwalstwo. Nie chodzi tutaj o obrazy chrześcijańskie więc odrzucenie jakichkolwiek podobizn przez protestantów jest przez złą interpretacje. Przeczytaj uważnie i zastanów się nad drugim przykazaniem. Co do negatywnego zdania na temat Watykanu to zgadzam się i nie zgadzam. Nie możemy też, jak często czytam, patrzeć co było w III czy V czy XV wieku bo to bezsensu. To, że kiedyś były krucjaty, zginęło wielu niewinnych ludzi nie może kierować nas do popadania w paranoję. To było, teraz są inne czasy. To wielkie zło co było kiedyś i za to kościół powinien zostać rozliczony, ale teraz jest teraz i skupiajmy się na tym, by nie nawracać mieczem lecz słowem. Pismo powinno być przetłumaczone jeszcze raz w oparciu o pierwowzór, bo praktycznie każdy przekład różni się czymś od siebie. Powinniśmy się jednać, a nie dzielić. Jesteśmy chrześcijanami. Po co robić jakieś nagonki, kierować się nienawiścią względem siebie? Powinniśmy usiąść i zinterpretować Pismo razem. Musimy jednak pamiętać o tym, że wiele fragmentów Pisma są symbolami i alegoriami, nie można wszystkiego brać dosłownie (np. wydrapanie oczu czy ucięcie ręki jeśli są one powodem grzechu - tylko fanatyk brałby to dosłownie do siebie).